Våra politiker

  • Peter Danielsson

    Kommunstyrelsens ordförande Helsingborg

    1:e vice partiordförande

  • Anna Jähnke

    Gruppledare regionfullmäktige, ordförande Regionala utvecklingsnämnden, ledamot regionfullmäktige, ledamot kommunfullmäktige

  • Christian Orsing

    Ordförande stadsbyggnadsnämnden

    Gruppledare fullmäktigegruppen

  • Richard Lundberg

    Ordförande Arbetsmarknadsnämnden, ledamot kommunfullmäktige

  • Kristian Anderson

    Ordförande Överförmyndarnämnden, ledamot kommunfullmäktige

  • Samuel Lilja

    1:e vice ordförande socialnämnden, ledamot kommunfullmäktige

  • Eleonora Johansson

    Kommunalråd, ordförande Socialnämnden, ledamot kommunfullmäktige, 1:e vice ordförande Helsingborgsmoderaterna

  • Hans Bosson

    ledamot kommunfullmäktige

  • Lena Bjerne

    1:e vice ordförande kommunfullmäktige, ordförande Moderata seniorer i Helsingborg

  • Marie Weibull Kornias

    Ordförande Helsingborgs Hamn AB, Ledamot kommunfullmäktige

  • Nihad Sarajlic

    Ordförande Laröd-Ödåkra

  • Nini Hansen

    Ordförande City, gruppledare Valnämnden, ledamot kommunfullmäktige

  • Martin Brolin

    Ordförande Rydebäck-Mörarp,

    ersättare kommunfullmäktige

  • Feliz Kino

    Ordförande Tågaborgsmoderaterna, gruppledare Helsingborgshem AB

  • Mats Sander

    Ordförande kommunfullmäktige

  • Jacqueline Engström

    1:e vice ordförande Vård- och omsorgsnämnden, ledamot kommunfullmäktige

  • Patrik Bellner

    Ersättare kommunfullmäktige

  • Peter Knutsson

    Ledamot kommunfullmäktige

  • Johan Rausgård

    Ordförande Helsingborg Arena & Scen AB, ledamot kommunfullmäktige, ordförande Rausmoderaterna

  • Ann-Charlotte Svärd

    Gruppledare Kulturnämnden, ledamot kommunfullmäktige

  • Björn Eisner

    Ordförande Helsingborgsmoderaterna, ordförande Öresundskraft AB, ledamot kommunfullmäktige

  • Kristina Filipson Jonsson

    Ersättare kommunfullmäktige

  • Suzana Axeheim

    Gruppledare Fastighetsnämnden, ersättare kommunfullmäktige

  • Alexander Svensson

    1:e vice ordförande Barn- och utbildningsnämnden, ledamot i kommunfullmäktige

  • Julia Persson

    Ordförande Idrott- och fritidsnämnden, ledamot kommunfullmäktige

  • Beth Lundstedt Holmkvist

    Ersättare kommunfullmäktige

  • Cecilia Rupp

    Ersättare kommunfullmäktige

Tappade uppkopplingen